דלג לתוכן
‎ חגיגה בפרינטוס - הדבקה על קאפה ללא תוספת תשלום ! משלוח חינם על כל הזמן מעל 299ש״ח, ועכשיו לזמן מוגבל 15% הנחה על כל האתר בהכנסת קופון: WN15
‎ חגיגה בפרינטוס - הדבקה על קאפה ללא תוספת תשלום ! משלוח חינם על כל הזמן מעל 299ש״ח, ועכשיו לזמן מוגבל 15% הנחה על כל האתר בהכנסת קופון: WN15
תמונה לקיר

כך תבחרו את גודל התמונה לבית בצורה נכונה - כל הכללים

קירות ריקים עשויים להיות משעממים. בכתבה הבאה נתמקד בכללים שחשוב להכיר בהקשר זה, כדי שתוכלו לבחור את גודל התמונה המתאים לקיר הקיים. הישארו כאן ותהיו בטוחים שתבצעו את הבחירה הטובה ביותר עבורכם.

 

כלל מספר 1: קיר גדול מצריך פריסה מלאה

בחירה בתמונה חדשה לבית מצריכה קודם כל קבלת פרופורציות אודות גודל החדר. הכלל קובע שניתן לתלות את אחת מהאפשרויות הבאות על גבי קיר גדול במיוחד:

  • שילוב של 4 – 5 תמונות בגדלים שונים
  • שילוב של שתי תמונות גדולות
  • תמונה אחת גדולה במיוחד

 כך ניתן להגיע למראה האדאלי בקלות ובלי טעויות בדרך.

כלל מספר 2: קיר קטן = מינימליזם

תליית תמונות על קירות קטנים, צריכה להתבצע תוך שימוש בתמונה אחת בינונית או בכמה תמונות קטנות במיוחד. בחירה זו תמנע עומס של גירויים על הקיר ותביא לתחושת מרחב בחדר. שימו לב, אם יש לכם חדר קטן עם מעט מרחב פנוי, עליכם לבחור בתמונה אחת בלבד בעלת מראה בינוני. ההתאמה הנכונה בהתאם לפרופורציות של החדר תיצור מראה נעים, ונינוח.

 

כלל מספר 3: כדאי תמיד לתכנן מראש

כולנו מכירים את הרגע שבו אנו מגלים שהתמונה נראית אחרת לחלוטין מהאופן שבו היא הופיעה בדמיון שלנו. כדי שזה לא יקרה, עליכם לבצע שרטוט מקדים שיאפשר לראות מרחוק את הפרטים הבאים אודות התמונה:

  • המיקום המדויק שבה היא תיתלה
  • הגודל שלה
  • המרחק מהרצפה

חשוב להתחיל עם שלב זה, במיוחד אם אתם מתכננים לתלות על הקיר שלכם תמונה גדולה או קולאז' תמונות.

 תמונה לחדר

כלל מספר 4 – בדקו את האורך והרוחב

 

לעיתים אנו מתמקדים בגודלן של תמונות מסוגים שונים (בעיקר תמונות קאנבס כותנה) ומתעלמים לחלוטין מנתון חשוב ביותר - האוריינטציה, לכל תמונה הכיוון האידאלי לה - לרוחב, או לאורך.  יש לתלות תמונה רוחבית על קיר רחב ונמוך ותמונה אורכית על קיר גבוה וצר.

הדפסה על נייר פוטו מאפשרת לבחור את הגודל המתאים בצורה מושלמת

כלל מספר 5 – לא כל תמונה מתאימה

יש מי שמחזיקים בתמונה מסוימת שרכשו מראש ועליהם להתאים אותה לחלל קיים. מדובר במרבית המקרים במצב שבא לידי ביטוי בעת מעבר לדירה חדשה, כשיש תמונת קאנבס סינטטי שנשמרת בקפידה לאורך שנים וזו עוברת מדירה אחת לאחרת. אם מצאתם את עצמכם במצב שכזה, כדאי שתדעו שלא כל תמונה מתאימה לכל קיר. תמונה שמתאימה לסלון, לא תהיה דומה לתמונות לחדר שינה , לחדר הילדים או למשרד לרוב, לחדרי שינה יבחרו בצבעים חמים יותר ובתמונות עדינות ורכות יותר, מבחירת תמונות למשרד.

 

כלל מספר 6 – שמרו על נגטיב ספייס

 האם שמעתם על כלל הנגטיב ספייס? מדוע הוא כל כך חשוב?

הנגטיב ספייס הוא החלק הריק שנמצא מסביב לתמונה. הקפדה עליו תבטיח התאמה מושלמת בין התמונה לקיר. מומחים בתחום העיצוב ממליצים ליישם אותו במיוחד אם מתכננים לתלות על הקיר קולאז' תמונות. יש לשמור על מרחק זהה בין תמונה אחת לאחרת. בנוסף, ההקפדה על הנגטיב ספייס צריכה להיות גם בין התמונה לבין רהיט שנמצא בקרבת מקום. טעות תהיה למשל לבחור בתמונות גדולות מידי ש"נחתכות" על ידי ספה או רהיט. זה יפגע במראה הנקי של קיר התמונות וכדאי להימנע מכך.

כלל מספר 7: תמונה צריכה להיות בגובה העיניים

אף אחד לא רוצה להתאמץ בשביל לראות את התמונה שתליתם על הקיר (ואין זה משנה אם מדובר בתמונה גדולה או קטנה). לכן, ההמלצה היא לבדוק מראש שמרכז התמונה נמצא בגובה העיניים שלכם, בזמן שאתם עומדים מולה. יש מי שמקפידים לתלות תמונות בגובה מטר וחצי מהרצפה, מתוך מחשבה שזהו גובה ממוצע. אם תבחרו לעשות זאת, תצטרכו להציב את התמונה מעל לשולחן, ספה או שידה.

בחרתם לתלות תמונת קנבס מחולקת? דעו שיש לו כללים משלו

השימוש בתמונות קנבס מחולקת הולך והופך נפוץ. תמונה כזו תהווה מוקד עניין, ותהיה נדבח חשוב בעיצוב חדר האורחים או המשרד. הכללים שהוצגו עד כה נכונים לגביה. אלמנט נוסף שייחודי לתמונה זו,  היא האפשרות "לשחק" עם הגובה של כל חלק, כדי שניתן יהיה לתלות את התמונה בדרך מעניינת ולא שגרתית. גם כאן, חשובה תשומת הלב לנגטיב ספייס שצוין לעיל. שכן, הטיה של אחד מחלקי התמונה או הצבה שלהם באופן שאינו סימטרי, עשויה להוביל למראה מרושל. בעת הצבה של תמונה כזו מומלץ להסיר אלמנטים נוספים מהקיר (לדוגמה: מדפים, תמונות שהודפסו על גבי נייר פוטו ומדבקות) טרם תלייתה.

לסיום

תליית תמונה על גבי קיר מצריכה היכרות מעמיקה עם 7 הכללים החשובים שרוכזו בפניכם במאמר זה. כעת אתם מכירים בהם מקרוב, כך שנותר לכם רק לבחור את גודל התמונה התואם לקיר באופן מדויק וליהנות מהעיצוב הקיים.

מאמר קודם כיצד נתאים בין הרזולוציה לגודל התמונה המודפסת
מאמר הבא איך לעצב את הקיר בעזרת תמונות מודפסות