דלג לתוכן
‎ חגיגה בפרינטוס - הדבקה על קאפה ללא תוספת תשלום ! משלוח חינם על כל הזמן מעל 299ש״ח, ועכשיו לזמן מוגבל 15% הנחה על כל האתר בהכנסת קופון: WN15
‎ חגיגה בפרינטוס - הדבקה על קאפה ללא תוספת תשלום ! משלוח חינם על כל הזמן מעל 299ש״ח, ועכשיו לזמן מוגבל 15% הנחה על כל האתר בהכנסת קופון: WN15
המדריך : כיצד לבחור את  התמונה הנכונה לחדר

המדריך : כיצד לבחור את התמונה הנכונה לחדר

המדריך הבא יעזור לכם בבחירת תמונה מתאימה. כזו שתשדרג כל חלל, תשרה אווירה נעימה, תעורר מחשבה, ותהווה נידבח חשוב בעיצוב הבית או המשרד.    

אז מדוע בעצם חשוב להעדיף תמונה בהתאמה אישית ? 

כחלק מעיצוב חדר או חלל כלשהו, בחירת פריטי אומנות נכונים הכרחית להשלמת העיצוב הכולל.   בחירה מדויקת תהווה השראה, תקבע אווירה, ותשרה תחושה כללית טובה עבור מי ששוהה בחדר. 

תמונה מותאמת אישית, היא אפשרות משתלמת, המאפשרת גמישות רבה, מבחינת מגווןגודל, ואפשרות התאמה אישית ( ב״פרינטוס״ תוכלו להתאים תמונה כמעט מכל סוג ובכל גודל ויחס שתבקשו). התוצאה תהיה מראה אותנטי ומותאם לחלל אותו נרצה לעצב, ותמשוך כלפי מעלה את עיצוב החדר כולו.
   
אנו ב״פרינטוס״ מבינים כי תהליך, הבחירה וההתאמה הינו מאתגר ולכן יצרנו עבורכם מדריך שיסייע לצלוח את המשימה ביתר קלות בעזרת הטיפים הבאים :

   

כיצד בנויה גלריית התמונות שלנו ?

   
לנוחיותכם, בנינו באתר גלריית תמונות ייחודית, המאגדת תמונות רבות באיכות גבוהה הניתנות להתאמה אישית. הגלריה מתחלקת למספר קטגוריות עקריות, באופן שמקל על תהליך הבחירה  :

   
1. לפי חדר - קטגוריה זו מאגדת תמונות המחולקות בהתאם לחדר בו תוצב התמונה, בבית (חדר האורחים, חדר השינה וחדר הילדים) או במשרד, באופן שלטעמנו יקל על החיפוש, יאפשר ביטוי אישי, וייצור מראה ייחודי לחדר הנבחר.  אתם כמובן, מוזמנים לשוטט בין הקטגוריות, ותתי הקטגוריות, ולמצוא את התמונה שמתאימה לכם ביותר.

    
2.
לפי נושא - סידור נפוץ, בו תמצאו את מגוון התמונות מחולק לפי נושאים. לדוגמה, נוף, אומנות, אבסטרקט, אנשים, בע״ח וכד׳. בהמשך, כל קטגוריה על-פי שמות ושנים. וכך ניתן לסנן בקלות תמונות ולהגיע לאלו המתאימות ביותר מבין האוסף הרחב. 

3. לפי צבע דומיננטי - לכל חדר צבע וסגנון דומיננטי - לכן, בעזרת אלגוריתם מיחשוב, וניתוח תמונה הבאנו, למיטב ידיעתנו, לראשונה כלי שהופך כל אחד מאיתנו, בקלות ועם הרבה חן, למעצב פנים. בשילוב נכון של תמונה לפיי צבע דומיננטי שמותאם לחדר אותו תרצו לשדרג. האלגוריתם יסנן תמונות רבות שאינן רלוונטיות, ויאפשר להקדיש זמן למצוא את התמונה המושלמת מבין מגוון מצומצם ונוח לחיפוש.


כיצד לבחור סגנון תמונה מהגלריה ?

   
תחילה נספר שאיסוף פריטים שונים, ללא מכנה משותף, על אף היות כל פריט בנפרד  ייחודי וייתכם שאף איכותי, עלול ליצור מראה חסר משמעות, וחסר חיבור רגשי. 
התמונה הנכונה תהה זו אשר תבטא משהו פנימי משלך, ולכן יש לסמן את אותן התמונות בעלות משמעות אסטטית עבורך. על התמונה בנוסף, להתאים לחדר במראה, בגודל, ובמיקום.
נקודת התחלה טובה בבחירת תמונה תהיה באמצעות התאמת צבעים, למשל בחדר מעוצב בקוים ישרים, וצבעים נטרלים - שימוש בתמונה עשירה בצבעים, כגון, פופ-ארט או אומנות רחוב יכול להוות בחירה מושלמת, לעומת זה, בחדר המעוצב בסגנון כפרי או בעל צבעים עזים, בחירת תמונה המורכבת מצבעים נטרלים ואף שחור-לבן, יכול להוות בחירה נהדרת.
בשלב הבא נתייחס לקטגוריה, על התמונה להתאים לשאר העיצוב בחדר, להשתלב עימו ולהדגישו. עלינו למעשה להצמד ל 2-3 קטגוריות התואמות את קו העיצוב הכולל, של החדר או החלל.
לדוגמה, עבור חדר המעוצב בסגנון מודרני-עירוני לא תתאמנה אותן התמונות אשר מתאימות לחדר בעיצוב קלאסי או כפרי. עבור חדר בעיצוב עירוני-מודרני, נוכל להתאים תמונות מקטגוריות כגון אבסטרקט, תמונות נוף עירוני-גורדי שחקים, תמונות אנשים מהעולם בצבע וכד׳. בעוד, עבור חדר בעיצוב כפרי או קלאסי נתאים תמונות בעלות מנעד צבעים ניטרלי, למשל אומנות קלאסית, תמונות טבע, בע״ח, נוף וכד׳. בנוסף, באפשרותכם לחפש גם לפי סוג חדרסגנון, וצבע עיקרי באופן שיקל באיתור התמונה ה״נכונה״.

כעת, מתוך הקטגוריה הנבחרת סמן עד 5 תמונות אשר מצאו חן בעינך יותר, מהן נבחר  3 וכן הלאה עד למציאת התמונה המתאימה מכולן.

לאחר שנבחרה תמונה מתאימה, נותר בשלב הבא להתאים את גודלה לגודל הקיר. תמונה בגודל הנכון, תהיה בעלת נוכחות בחדר, תדגיש ותעצים את עיצוב החדר כולו, ותהווה מוקד משיכה עבור כל מי שיכנס לחדר.

   
כלל אצבע קובע שעל רוחב התמונה להיות בין 2/3 ל 3/4 מרוחב הקיר.

   
כלל זה נכון במיוחד לפריטי אומנות מודרנית ואבסטרקט בהן גדול יותר הוא טוב יותר. זאת, מכיוון שמרבית האפקט והחיבור לשאר העיצוב בחדר טמון בגודל התמונה.  בתלייה מעל רהיט כגון מיטה, ספה, או מזנון על התמונה להיות ברוחב שבין 2/3 ל 3/4 מרוחב המיטה, ולא פחות מכך.  

 

היכן יש למקם את התמונה על הקיר ?
       
לרוב הנטייה הטבעית הינה לתלות את התמונה גבוהה על הקיר, אך למעשה, על מנת ליצור חיבור נכון בין הצופה לבין התמונה, יש למקמה כך שמרכזה, או הנקודה החשובה ביותר תמצא  בגובה העיניים .
כאשר התמונה ממוקמת מעל רהיט או ספה, לרוב יש למקמה בגובה 15-30ס״מ מעל גובה הרהיט (גובה האמה)

 

כיצד לתלות אוסף תמונות ?

   
לרכוש תמונה במימדים גדולים עלול לעלות כסף רב, בנוסף תמונה שגדולה גדול תתאים לקיר מרכזי אחד בחדר, אך לא תתאים לקירות קטנים יותר, לחיבור שבין קיר לדלת או לחלון, ולא תתאים לקירות ״משניים״. במקרים אלה נעדיף לבחורד בתמונות שגודלן קטן יותר, עד 50X40 ס״מ לרוב, אותן נוכל לתלות בקבוצה. במקרה זה, רשמנו עבורכם מספר כללי אצבע שסייעו ביצירת ״קיר תמונות״ אסתטי ומרהיב.


1.
דרך ראשונה, במקרה ובראשותנו תמונה אחת גדולה מן האחרות, נמקם את הגדולה ביותר מימין, בתחתית. כאשר, משמאלה ומעליה התמונות הקטנות יותר.


2.
כאשר מס׳ התמונות לתלייה היינו אי זוגי, נוכל למקם את התמונה הגדולה מבינהן במרכז כאשר מעליה, ומצדדיה התמונות הקטנות יותר. 


3.
דרך נפלאה נוספת ליצור מוקד משיכה עבור העין, תוך שמירה על קו עיצוב פשוט ונקי היא תליית תמונות במספר זוגי, לרוב 4-8 תמונות, על התמונות להיות בעלות מכנה משותףזהות בגודל, ובצורה. את הסידור נוכל למקם מעל רהיט, או ישירות על קיר.


4.
במקרה שבראשותנו קיר צר, למשל בסמיכות לדלת או לחלון, נוכל לבחור בתלייה של קבוצת תמונות לאורך. במקרה זה, נפוץ לבחור לא יותר מ 3 תמונות.

על מנת לשמור על פרופורציה נכונה. את התמונות הנתלות בקבוצה נמקם באופן דומה לתליית תמונה גדולה אחת, כך שרוחבן יהיה בין 2/3 מרוחב הרהיט ל 3/4 מרוחב הרהיט, כולל המרווחים בין התמונות. בנוסף, על המרחקים בין התמונות להיות שווים, גם בציר הרוחב וגם בציר האורך.צבעים או שחור לבן ?

  
כאשר נבחר לתלות תמונה כחלק מאוסף, למשל בחדר השינה, לא מומלץ לערבב בין תמונות צבע לתמונות שחור לבן, יש לבחור את הסגנון המותאם לנו ביותר ולדבוק בו.

 

למה לתלות ?

   
כאשר התמונה קטנה בגודלה, לרוב עד 40סמ, במקום לתלותה, ניתן להניחה. למשל, מעל מדף צר, אח, או רהיט אחר הממוקם בחדר או בסלון. 

 

 

מאמר קודם המדפסת שלנו